Děkujeme všem dárcům

číslo účtu: 164143569/0600

Nadace mateřství

Obecně prospěšná společnost

Při gynekologicko-porodnickém oddělení nemocnice Slaný

Nový ultrazvukový přístroj

od července je v ambulanci při gynekologickém oddělení nový ultrazvukový přístroj - výrazně usnadní vyšetření těhotných i...
Prvotrimestrální screening

naši lékaři získali certifikát Fetal medicine foundation v Londýně, a tak naše oddělení patří mezi akreditovaná centra...
Rekonstrukce operačních sálů

koncem roku 2009 skončila první etapa rekonstrukce našeho odělení, máme dva zbrusu nové operační sály a nově zrekonstruovanu část...

Kalendář akcí

5.9.2015 BENEFIČNÍ ODPOLEDNE
Soutěže pro děti, skákací hrad, výstava, koncerty kapel - Remarkers, The Bladderstones, Jablkoň, Kujooni
12.6.2015 HUDEBNÍ FESTIVAL
kde: areál letního kina
hudba: Jablkoň Cupcake Collective
a Marcel Flemr Band
16.1.2015 20. REPREZENTAČNÍ PLES
kde: Hotel Hejtmanský dvůr 
hudba: The Continental band
7.9.2014 Benefiční koncert 
15.00 hodin na Masarykově náměstí ve Slaném.
 1.8.2014 Uzávěrka fotosoutěže na téma mateřství

Gynekologické oddělení

V této části našich stránek bychom Vám rádi představili naše oddělení, informovali Vás o poskytované péči na gynekologickém oddělní a na závěr dali pár rad před hospitalizací.

Aktuální informace nalezente také na stránkách nemocnice Slaný

Naše oddělení celkem disponuje 28 lůžky. Po rekonstrukci části prostor oddělení Vám můžeme nabídnout dva jednolůžkové a jeden dvoulůžkový „nadstandardní" pokoj - tj. s vlastním sociálním příslušenstvím a nadstandartní výbavou. Další třílůžkový pokoj slouží pacientkám po ambulantních výkonech. Ostatní pokoje se snažíme ve spolupráci s nadací Mateřství zútulnit, abyste se u nás cítili jako doma.

V rozsahu a kvalitě poskytované péče směle konkurujeme nejmodernějším pracovištím. Držíme krok s nejakutálnějšími poznatky v oboru. A tak Vám můžeme nabídnout moderní vyšetřovací a operační techniky - zejména metody miniivazivní chirurgie a urogynekologické operace.

Na našem oddělení mají tyto metody dlouhodobou tradici. Na začátku 90. let jsme byli jedni z prvních v republice, kteří začali tyto operační a vyšetřovací techniky používat. Postupně bylo oddělení zásluhou vedení nemocnice a laskavosti sponzorů vybaveno kvalitní přístrojovou technikou. Operační tým prošel školením v zahraničí a získal maxilmální možnou erudici, takže dnes naše oddělení poskytuje kompletní spektrum operačních zákroků miniinvazivní chirurgie - především laparoskopie a hysteroskopie.

Laparoskopie je operační technika, pomocí které lze z jednoho nebo více vpichů vyšetřovat a operovat orgány v dutině břišní. Mezi hlavní výhody patří menší bolestivost v pooperačním období, zkrácená doba hospitalizace i rekonvalescence a navíc není zanedbatelný ani efekt kosmetický.

Hysteroskopie je technika, která umožňuje proti dříve prováděným kyretážím vyšetřovat dutinu děložní pomocí videokamery do nejmenších detailů a odebírat cíleně vzorky tkáně pro histologický rozbor. Dále umožňuje provádět v děloze operační zákroky bez nutnosti odstranění dělohy.

Pod pojmem "Urogynekologické operace" jsou většinou myšleny operace na úpravu poruchy držení moče - inkontinence. Na našem oddělení tyto operace provádíme včetně moderních operací typu TOT- pásky . TOT je operační metoda, kdy pod močovou trubici ze 3 malých řezů vkládáme pásku z moderních materiálů. Tato metoda je minimálně stejně účinná jako klasické operační metody při výrazně kratší době hospitalizace a rekonvalescence.


Jak se k nám objednat?

Objednat k výkonu nebo hospitalizaci se lze osobně ( 9.00-11.00) v kanceláři sekretářky oddělení nebo telefonicky ( 9.00-14.00) na telefonním čísle 312 575 151. V případě osobního objednání musíte mít s sebou průkaz pojištěnce a doporučení od obvodního gynekologa.


KDY a KAM přijít na "příjem"?

K příjmu je nejvhodnější se dostavit v 8:00 do kanceláře sekretářky oddělení, která Vás ohlásí příjímajícímu lékaři.


Co si vzít s sebou k hospitalizaci?

Jste-li objednána k plánovanému přijetí, budete potřebovat:

  • občanský průkaz
  • průkaz pojištěnce
  • "neschopenku", máte-li ji již vystavenou
  • lékařské nálezy, průkaz diabetika
  • toaletní potřeby (mýdlo, ručník, toaletní papír, atd.)
  • přezůvky
  • léky, které trvale užíváte
  • nápoje (nemocnice Vám nabízí čaj nebo na chodbách kávu z automatu), ev. občerstvení
  • osobní prádlo

Na oddělení není k dispozici trezor, proto šperky, cenné věci a větší obnosy peněz nechte raději doma. Předejdete tak případným ztrátám.